Menu

Jak otevřít rotační kódový zámek

12.8.2017 - Moje DIY
Jak otevřít rotační kódový zámek
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
facebookrss

Bez počítání. Bez hrubé síly.

Z Číny mi přišel tento rotační kódový zámek, ale kombinace, natištěná na zadní straně nefungovala. Nezbylo tedy nic jiného, než se tuto kladku naučit otevřít jinak. Po několika hodinách zkoumání se to povedlo. Jediná věc, kterou musíte uhádnout, nebo lépe vyzkoušet, je první číslo. Pak už Vás čísla nezajímají.

Kladka se obvykle otevírá návodem na zadní straně, který zní:

Zatočte nejméně dvakrát doprava a zastavte na čísle 1. Poté otočte vlevo o jednu celou otáčku a zastavte na čísle 2. Poté otočte vpravo na číslo 3.

My ale neznáme žádné číslo, takže postup bude následující. Zatočím dvakrát doprava a zastavím na čísle 1. Prstem nadzvednu hradlo kladky a otočím o jednu otočku a pak druhou už opatrně a pomalu. Pokud neuslyším cvaknutí a poskočení hradla na prstu, začneme znova, tj. otočíme dvakrát napravo, tentokrát zastavíme na čísle 2 a opět dvě otočky vlevo. Takto postup opakujte, dokud nenajdete první číslo, které při druhém kroku zajistí cvaknutí. Jakmile uslyšíte ono cvaknutí, stále tahejte za hradlo kladky a točte opačným směrem, tedy doprava, až uslyšíte další cvaknutí a otevření zámku.

Je to velmi jednoduchá metoda a je to také velmi primitivní zámek. Proto si takové zámky nepořizujte na nic, co má nějakou hodnotu, jsou to spíše hračky pro děti, než bezpečné zajištění.

wpDiscuz