Menu

Arduino – základy, aneb jak začít

24.4.2017 - Arduino
Arduino – základy, aneb jak začít
facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
facebookrss

V první řadě, zakupte si Arduino, jakoukoliv desku, já nejvíce používám verzi Nano, která má 12 digitálních pinů, které jsou pro většinu normálních aplikací a projektů naprosto dostačující.

V druhé řadě se hodí určitě nepájivé kontaktní pole, anglicky “breadboard”, které Vám umožní jednoduše pospojovat různé moduly a součástky pro zkušební provoz. Pokud si některý projekt pak budete chtít postavit “natrvalo”, naučíte se vyrábět si vlastní PCB desky, nebo postaru pájet součástky dohromady “na nožičky” což je v dnešní době fakt prasárna. K výrobě PCb desky nepotřebujete nic víc, než poměděnou PCB desku, lihový fix, nebo lak a chlorid železitý pro leptání kovu. Fixem nakreslíte cesty a ponořením do chloridu vyleptáte.

V třetí řadě potřebujete počítač/smartphone/tablet a postahovat si potřebné drivery a programovací prostředí Arduino IDE https://www.arduino.cc/en/Main/Software

Ve čtvrté řadě spusťte nainstalované Arduino IDE, pomocí USB kabelu připojte svou Arduino desku, v IDE prostředí vyberte číslo COM portu a pomocí klávesové zkratky CTRL+U uploadujte do svého Arduina kód ze SOUBOR -> PŘÍKLADY -> BASIC -> Blink (FILE -> EXAMPLES -> BASIC -> Blink). pokud se vám rozbliká vestavěná dioda na Vašem Arduinu, jakmile Vám IDE prostředí zahlásí “úspěšně nahráno”, máte vyhráno a můžete se pustit do objevování nového vesmíru elektroniky. Toho vesmíru, kdy Vám bude říkat pane, jakmile ji správně naprogramujete.

 

wpDiscuz